הוצאות אש"ל – על תנאי הזכאות בישראל, ומה יש לחיים טולדנו לומר בעניין זה

הוצאות אש"ל – על תנאי הזכאות בישראל, ומה יש לחיים טולדנו לומר בעניין זה

יוני 5, 2020 0 By admin

משנה לשנה גדל מספר העובדים הישראליים שמתבקשים לנסוע לחו"ל לנסיעה עסקית, חלקם ליום-יומיים וחלקם לתקופות ארוכות יותר. לכאן או לכאן, נדרשים העובדים האלו לכלכל את עצמם, השאלה היא – על חשבון מי?

נסעתם לנסיעת עבודה בחו"ל מטעם המעסיק וחשבתם שתקבלו חזרה את ההוצאות שהוצאתם על אוכל, שתייה ולינה? אז חשבתם. בשורה התחתונה – החוק במדינת ישראל אינו מחייב את המעסיק להחזיר את ההוצאות האלו לעובדיו השכירים. למעשה, החזר כזה יינתן רק למי שסיכם על כך מראש, ודאג להכניס את סעיף הזכאות להחזר הוצאות אש"ל.

חיים טולדנו מסרב לקבל את הגזרה

"זו מדיניות קלוקלת שהגיע זמנה להיכחד מהעולם" אמר חיים טולדנו לפני מספר ימים. "לא ייתכן מצב כזה שבו עובד נדרש להוציא מכיסו כספים עבור מחייה בסיסית, כאשר הוא מתבקש לנסוע למדינה זרה למטרת עסקים". עוד הוסיף ואמר טולדנו כי "ידוע לי חלק מהמעסיקים אכן דואגים להחזר למרות שאין להם הכרח לבצע זאת, והלוואי ורבים אחרים היו נוהגים כמותם". חיים טולדנו הוא דמות מוכרת בתחום הייעוץ הפיננסי בישראל ובעולם. את המוניטין שלו קנה טולדנו בלמעלה מ-20 שנות עבודה בהן ייעץ לארגונים רבים שהזדקקו לגיוס הון, וגם לארגונים שהזדקקו לשירותיו בזמני הנפקות בבורסה ומיזוגים עם ארגונים אחרים.

גורם בכיר בטויגה מדיה בע"מ: "דאגו לעובדים שלכם – הם ידאגו לכם בחזרה"

טויגה מדיה בע"מ, שהוקמה ב-2008, מתגאה ביחסה לעובדיה ובתנאים המוענקים להם. כיום, מועסקים בחברה כמה מאות עובדים, שנהנים מטיולי יום, מסיבות חברה, פעילויות Happy Hour, ומזנוני מזון מפנקים שנערכים במרפסת לטובת העובדים מעת לעת. הנהלת טויגה מדיה בע"מ מבינה היטב כי עתיד החברה מונח בידיי עובדיה, והיא פועלת במרץ כדי לספק מעטפת חווייתית בלתי פוסקת, כך שלצד עבודה קשה ומאתגרת קיים תגמול הולם וראוי. תפיסה זו משרתת את כל הצדדים, ולראייה – הצלחתה של החברה במהלך שנות פעילותה.