חיים טולדנו בודק: איפה לשים את הכסף – דירה או מניות? (טויגה)

חיים טולדנו בודק: איפה לשים את הכסף – דירה או מניות? (טויגה)

מאי 25, 2020 0 By admin

היועצים והכלכלנים הטובים ביותר מנסים למצוא תשובה לשאלה זו כבר שנים רבות… מה יש לטולדנו לומר בעניין? התשובות לפניכם.

"לפני כל דבר אחר, למדו היטב את מושא ההשקעה שלכם" אומר חיים טולדנו, יועץ פיננסי המתמחה בחקר שוקי ההון, "כל השקעה באשר היא מצריכה הבנה טובה מצד המשקיע, לצד המלצות מגורמים מומחים. אנשים רבים משקיעים את מיטב כספם באפיקי השקעה שאין להם ולו מושג קלוש לגביהם, זהו מצב שכדאי להימנע ממנו בכל מחיר".

בנק ישראל כבר טרח ובדק, וחיים טולדנו מגיב על הממצאים שעלו

כבר בוצעו עשרות מחקרים בנושא, ובנק ישראל בחן את סוגיית ההשקעה בהסתמך על נתונים שנאספו במהלך כמעט 150 השנים האחרונות. התובנה אליה הגיעו חוקרי הבנק פשוטה להפליא – השקעה במניות עדיפה על השקעה בנדל"ן, לאורך זמן. תובנה זו נתמכת גם על ידי מחקרים ארוכי טווח נוספים שבוצעו ברחבי העולם, ובכולם מתגלה הסיבה העיקרית – התשואה.

חיים טולדנו, שמתמצא וחי בעולם הפיננסי כבר למעלה מ-20 שנים, מסביר ש"מאחר שההשקעה במניות היא בעלת סיכון גדול יותר, כך התשואה על השקעה זו גבוהה יותר, ולבטח מול השקעה בנדל"ן שנחשבת סולידית יותר". טולדנו הוא מומחה בעל שם המתמקצע בניתוח סוגיות כלכליות ופיננסיות, שבדק וחקר תחומים פיננסיים נוספים, דוגמת חבות המס החלה על ארגונים גדולים, מטבע חוץ והשפעתו על שווקים גלובאליים, וכמובן – גיוס כספים, הנפקות וכד'.

ומה לגבי חברת טויגה מדיה בע"מ?

"העלייה החדה במחירי הדיור בעשור האחרון היא הגורם להעלאת שאלת עדיפות ההשקעה, אך בהסתכלות ארוכת טווח יש להשקעה במניות עדיפות גדולה יותר. בכל מקרה, ההמלצה היא תמיד לבדוק, לחקור וללמוד היטב את אפיקי ההשקעה המבוקשים, לפני שמשקיעים אפילו שקל אחד". ככה טוענים מומחים בשוק הנדל"ן.

טויגה מדיה בע"מ נוסדה בשנת 2008, ומאז מתמחה באספקת מוצרים ושירותים פיננסיים בתחומי הסחורות, המטבעות, ושיווק מקוון. לצד אלו, טויגה מדיה בע"מ מספקת גם תמיכה אינטרנטית ללקוחות ותמיכה בפרויקטים המשלבים הטמעת טכנולוגיות חדשות בסקטור הפיננסי. כיום, מועסקים בחברה כמה מאות עובדים, במספר מקומות בישראל, ביניהם תל אביב וחיפה.