מהי חלקה תלת מימדית?

מהי חלקה תלת מימדית?

מרץ 12, 2020 0 By admin

עולם הנדל"ן והמקרקעין משתנה ללא הרף וישנן כל הזמן דרישות או בקשות מהשטח שהמחוקק רגיש וקשוב להן. אין טעם לשמור על חוקים מיושנים שכבר לא מייצגים את המציאות ויש חשיבות גבוהה לשינויים או הכנסת תיקונים לתוקף על מנת לשקף טוב יותר את השימוש או הצורך בנושא זה או אחר. זה בדיוק מה שקורה בתחום המקרקעין עם חלקות תחת מימדיות.

מהי חלקה תלת מימדית ולמה היא מיועדת?

עד כה בענף הנדל"ן כל נכס היה רשום לכל עומקו ורוחבו תחת שם אחד, בעלים אחד. עם הזמן עלה הצורך לחלק נכסים שבנויים לגובה או לעומק (נכס תת קרקעי או גשרים, לדוגמא) לחלקות רוחביות שונות שכל אחת יכולה להיות תחת בעלות שונה. יש לכך חשיבות גבוהה במידה והבעלים השונים בם פרטיים, בעלי עסק או אינטרסנטים מסחריים. כל אחד רושם תחת בעלותו את חלקת השטח (התחתית, צמודת הקרקע או העילית) על פי הצורך והחלוקה האמיתית בשטח.

התיקון לחוק

זה בעצם התיקון לחוק. מדובר בעירוב שירותים תקדימי ומיוחד שהתעורר כצורך מהשטח וכעת הקרקעות סחירות יותר ובעלות מאפיינים שתואמים את המציאות. העניין קיבל משנה חשיבות באזורים שבהם הייתה התפתחות מרשימה ברשת הכבישים המקומית או מסילות הרכבת, שכן הבניינים, למשל, היו בבעלות מי שגר בהם וקנה את הדירות בעוד הקרקע הייתה ועודנה שייכת למנהל מקרקעי ישראל דרך הרשות המקומית.

אודות חיים טולדנו

ללא ספק כאשר מדובר בנושא מורכב כמו רישום חלקות תלת מימדיות יש צורך בליווי של איש מקצוע מוסמך שמכיר את השוק ויודע בדיוק איך להתנהל בו. לא פשוט לקרוא מאמר מקצועי ולהבין אותו לעומק ולכן חשוב, לכל הפחות, לבחור מאמרים וכתבות שנכתבים על ידי מומחים בתחום, כמו חיים טולדנו בעצמו. כך אפשר להיות בטוחים שאפשר לסמוך על הכתוב ולקבל החלטות נכונות.

סיכום

חשוב מאד למצוא את מי שסומכים עליו שילווה כל שאלה או בירור בנושא מורכב כמו מקרקעין ורישום חלקות תלת מימדיות. יש השלכות על החלטות או בקשות ומומחה כמו חיים טולדנו יהיה הדמות הנכונה לפנות אליו.